pondělí 17.9.2007

Jak lépe využít žár na konci léta než ve společnosti královny sportu, a poté vodní odměnou.

Z Chuchle jsme za necelou hodinku cesty dorazili na místo konání 32. ročníku závodů „O nejlepšího atleta Nymburka“. Závod probíhal ve Sportovním centru Nymburk - tréninkovém středisku Českého svazu tělesné výchovy a sportu - v nádherném prostředí lesoparku na břehu řeky Labe.

V 11:40 nastoupil k běhu na 1500m Milan Prouza a drtivým finišem o 4 minuty 28 vteřin později vybojoval druhé místo a zároveň si vytvořil osobní rekord na této trati. Ne polední zvonění, nýbrž výstřel ze startovní pistole uvedl do pohybu sprintery na 200m. Mezi nimi byl i Martin Pěkný. Pokud by se jeho čas násobil hmotnostním koeficientem, určitě by vyhrál. Čím jiným oslavit atletické snažení než koupelí v pískovně. Protože jsme dostali informaci, že v Sadském jezeře voda ještě nezamrzla, vydali jsme se právě tam. Jak jsme si to tam užili, posuďte sami na fotografiích.