neděle 11.5.2014

V pondělí 5.května proběhly na Děkance první veřejné závody. Z Radrotína se zde sešla ryze mužská společnost.

Nejkratší trať- 60m, si zde vyzkoušel trenér Petr Dubský a to hned 2x. A jak byl spokoje? „No, první byla hodně pomalá, nevyšel mi start z bloků a ani samotný běh nebyla žádná sláva. V cíli jsem myslel že to bude tak 7,70, ale nakonec čas nebyl tak hrozný (7,59 poz. red.). Druhý rozběh byl lepší, upravil jsem výběh a i potom to nebylo špatné. Se 7,48 jsem celkem spokojený“ dodal trenér Radotína, který tímto výkonem zaostal o pouhou 1 setinu za osobním maximem.

A co zbytek závodníků? Všichni, co dorazili, si vyzkoušely svojí rychlostní vytrvalost, protože je čekala kombinace 150m+300m. Nejlepší z našich byl Tomáš vodička, který jako jediný z našich stáhl svůj výkon na 150m pod 18 sekund, konkrétně běžel 17,94 a ustanovil si nové osobní maximum. Stejně tak se mu dařilo i na 300m, kde si také vylepšil osobák a to na 38,35s. Jak by zhodnotil závody? „S výkony jsem spokojenej. Nevěděl jsem, co od sebe čekat, protože se mě poslední dny drželo lehké nachlazení a nedýchalo se mi zrovna dobře“.

Dominik Dlouhý, pro kterého není, kvůli předchozí nemoci, start do sezony zrovna ideální. Přesto zaběhl svůj druhý nejlepší výsledek na 150m- 18,18s. „Z času na 150m nejsem ani spokojený, ani naštvaný. Třístovka bylo peklo (44,86). Jsem říkal trenérovi, že už víckrát nic takového nejdu. Jinak, byly to první závody venku a teď jsem toho moc nenatrénoval. Ale přebory jsou až za měsíc a republika za dva, tak doufám, že to ještě poladím a forma přijde.“

Na 150m se představil i Martin Hrdoušek a to ve 6. běhu. Ten se oproti zimě zlepšil o více jak vteřinu, když zaběhl slušných 19,12. V další rozběhu běželi naši Vojtěch Košař- za 19,78s a Jakub Junek za 20,35s. Svojí první „stopadesátku“ pod 20s zaběhl Radim Pišl a to konkrétně za 19,96.

Pro Kubu to byli první atletické závody. A jak je hodnotil po 300m? „Stopadina ještě šla, ale třístovka už bolí. Nečekal jsem, že to je takovej záhul.“ Nakonec běžel celkem slušných 43,54.

V posledním rozběhu by jste nenašli jiné závodníky, než ty hájící barvy Radotína. V oddílovém závodě vyhrál Martin Hrdoušek, který hodně posunul své maximum a to na 40,50. S menším odstupem za Martinem doběhl Kuba Stádník (41,81s). Třetí místo těsně uhájil Vojtěch Košař (43,46s) před Radimem Pišlem (43,71).

První ostré starty nás čekají za týden, kdy se naše dorostenecké družstvo představí na Julisce v Poháru mládeže, kde se, soufejme, sejdeme v co možná nejvyšším počtu.