Dne 24. května se skupina atletů z Radotína vydala do Dejvic na stadion Kotlářka, kde je doma atletický klub se stejným jménem a jeden z našich rivalů. Na tomto kole se nás sešlo o něco víc, což bylo na konci znát.
Závod opět otevřely štafety 4x60m, kde běží vždy 2 kluci a 2 holky. I díky většímu počtu závodníků jsme tentokrát mohli postavit 3 štafety. Štafeta A ve složení Višňa, Šádková, Slámová a Hošek si časem o něco pohoršila oproti minulým závodům přesto doběhla opět na 5. místě. Štafeta B ve složení Olšanský, Kačka a Terka Špačkovic a Polák si doběhla pro 10. místo. Štafeta C s Plachým, Melicherovou, Pieperovou a Olšanským skončila na 15. místě z 20. štafet.
Program byl stejný jako v prvním kole, takže po štafetách následovaly běhy na 600m ml. žáků. A hned z kraje závodů jsme slavili úspěch, když náš Matěj Višňa vyhrál tento závod s 30m náskokem a skvělým časem 1:53,66. Tímto časem se dokonce dostal na 15. místo v průběžných republikových tabulkách na této trati. Chvilku po Matějovi doběhl na skvělém 3. místě Martin Olšanský s časem 1:57,65 a jen o kousek podlehl druhému závodníkovi. I Martin se dostal do průběžných tabulek, s tímto časem mu zatím patří 28. příčka v republice. Zároveň s během začal i skok do dálky. V něm chtěl Adam Provazník pokořit 4 metrovou hranici, což se mu bohužel o 6 cm. nepodařilo, přesto se posunul na dvanácté místo republikových tabulek kat. přípravka. Druhým v soutěži byl David Polák, který se prezentoval výkonem 3,28m. V kouli se skvěle předvedla Julie Bergmanová, která se výkonem 7,10m jen těsně nevešla na stupně vítězů. Další naší zástupkyní byla Jolana Šádková, které k 8. místu stačil výkon 6,64m Na 11. respektive 12. místě se umístily Petra Melicherová s 6,39m a Natálie Kramcha s 6,24m.
Další na řadě byly skoky do výšky žáků. Poslední zdolanou výškou bylo pro Martina Mášu 110cm. Horší zápis na předchozích pokusech ho odsunul na 11. místo. O 10 cm výš se dostal Michal Hošek a za 120cm bral 7. místo. Na hodu krikeťákem se mezitím rozjel i závod žákyň. Kristýna Seidlerová hodila míčkem nejdále na 15,85m a skončila 11. Adéle Slámové se vedlo o něco lépe, když jí 25,52m přisoudilo 9. příčku. V půli zatáčky již startovali ml. žáci na 150m. Mezi ostatními i Míra Plachý, který ve 3. rozběhu dosáhl času 23,99 a celkově byl 7. Poté se bloky přesunuly na rovinku na start 60m dívek. Na této trati skvěle zaběhla Terka Špačková, když skončila celkově druhá za 9,21 a to znamenalo i velký posun osobního maxima. Ve stejném rozběhu běžela i Emma Pieperová 9,85s, což stačilo na 11. místo. Vendy Rusá ve 2. rozběhu zaběhla čas 10,06. Po hladkých šedesáti metrech se zahájily běhy na 60m překážek. V 1. běhu startovala Kačka Špačková, která šest překážek zdolala za 14,07s a umístila se na 7 místě. Ve druhém rozběhu běžela Kačka Hobzová. Ta dosáhla času 15,63 i s tím, že druhou překážku musela přelézat, jelikož jí nevyšel krok. To pro ní znamenalo i 11. místo. Po holkách přišli na start kluci z dálky. První běžel David. Čas 13,33s na lépe jak 8. místo nestačil. Adam byl jen o jedno místo za Davidem, když zaběhl ve druhém běhu 13,73.
Mezitím se již začaly na výšce rozcvičovat žákyně, které před tím doběhly hladkých 60m. Vendy se bohužel nepodařilo skočit základní výšku a tak zůstala bez změřeného výkonu. Na 110cm se dostala Kačka a díky stejnému zápisu se o 10 místo dělila ještě s dalšími dvěma závodnicemi. Emmě se dařilo a na třetí pokus skočila 125cm. Vyšší laťka ale již byla nad její síly a stejně tak i pro její soupeřku, která jí předstihla jen díky menšímu počtu pokusů v soutěži. I přes to je 2. místo skvělé! Na kriketu se klukům nedařilo tolik jako na 600m. Martinovi zde patřila 9. příčka za 22,70m. Matějovi to létalo o mnoho lépe, když za 40,64m dosáhl na 4. místo.
Po hodu kriketem byl na programu skok daleký žákyň. Tak Kačka Špačková zopakovala stejné 7 umístění jako nad překážkami, když skočila 3,11m. O 5 cm méně dolétla Kačka Hobzová, za což brala 10 místo. Paralelně s dálkou probíhal i vrh koulí žáků. Tam bojoval Míra Plachý, kterému 3Kg koule ulítla až na 6,67m a dostal se na 3. místo. Pak již byly na řadě běhy na 60m žáků. Tam vyhrál Michal Hošek v novém skvělém osobním rekordu 8,52s a je i první v republikových tabulkách své kategorie. Ve druhém běhu protnul cílovou pásku i Martin Máša s časem 10,41s na celkem 10. místě.
Startovní bloky se pak přesunuly na start 150m, kam přešly holky z koule. Nejlépe se zde vedlo Petře, která časem 23,55 vybojovala 5. místo. Jolana doběhla 7 s časem 24,50s. Na 11. místě se umístila Julie Bergmanová za čas 26,44s. O místo horší byla Natálie s 26,55s. Tento atletický den opět uzavřel závod na 600m ml. žákyň. V něm startovala Adéla s Kristýnou. Po té, co Adéla rozběhla závod jako na maraton už nestačila ztrátu stáhnout a za čas 2:09,98 to na víc jak 9. místo nestačilo. Kristýně se za 2:26,50s dostálo jen o místo míň, tudíž 10.
  Toto kolo se nám opravdu povedlo. 6x se naši závodníci dostali na pomyslné stupně vítězů a dosáhli zde skvělých výkonů. Na tomto kole jsme obsadily 3. místo a stejná příčka nám patří i v celkovém pořadí po 3 kvalifikačních kolech. Už nás čeká jen jedno kolo a to 14.6 na půdě ZŠ Mazurská v Praze- Tróji. Musíme tam dorazit v nejsilnější sestavě, abychom uhájili 3. místo, které nám zaručuje výhodné postavení do semifinálových bojů v září. Tak doufám, že se nás sejde co nejvíc!!!!