neděle 10.6.2012

Po měsíci se opět sešlo naše družstvo mladších žáků k poměření sil ve dvojbojích s dalšími 6 družstvy z pražských oddílů. Toto kolo se konalo 3.5. na stadionu Přátelství na půdě domácího USK Praha na Strahově. Přijeli jsme sem obhajovat 3. místo které jsme obsadili po prvním kole, které bylo dělané formou přespoláku. Bohužel jsme sem nedorazili v plném počtu, což výrazně ovlivnilo výsledné počty.

Ještě něco k pravidlům soutěže. Závodí se formou dvojboje- 60m + výška; 60m př. + dálka; 150m+ koule a 600m+ kriketový míček. Závodník musí nastoupit v obou disciplínách a každé kolo musí jít jiný typ dvojboje. Sečte se jeho umístění z obou disciplín. V každém typu dvojboje se započítává nejnižší součet dvou závodníků z každého oddílu. Závodí zvlášť kluci a zvlášť holky. Celkový součet umístění ze 4 dvojbojů kluků a holek ( celkově boduje 16 závodníků). Za nenastoupení k disciplíně se počítá penalizace 25 bodů, takže když chybí jeden závodník, tím se družstvu automaticky připočítává 50 bodů. Umístění týmů je od nejnižšího součtu k největšímu a podle toho se rozdělují hlavní body.

Jak jsem již psal, na Strahově nám několik závodníků chybělo, takže jsme mohli postavit jen dvě štafety. Ty jsou 4x 60m ve složení 2 holky a 2 kluci. Štafety se nám moc nepovedly. Áčková štafeta ve složení A. Slámová, Melicherová, Olšanský a Hošek doběhla na 5. místě. Naše Běčko doběhlo až na 11. místě. To nebyl zrovna dobrý vstup do mítinku. Ale chuť jsme si měli spravit někde jinde.

Po štafetách byly na programu běhy na 600m chlapců. Tam jsme měli Davida Poláka a Míru Plachého. Umístění na předních pozicích se čekalo hlavně od Davida. Ten závod ovšem nezačal dobře. Hned na začátku se nechal odstrčit dozadu, což u něj nebývalo nikdy zvykem. Nakonec v rozběhu skončil druhý, ale čas 2:07,09 je pro něj podprůměrný. Naštěstí se na této trati nenechal zahanbit Míra, který se nebál nasazeného tempa, když ke konci už mu došli síly, tak zaběhl na něj solidních 2:11,07. Ve stejný čas začaly v sektoru dálky skákat kluci. tam jsme měli ještě ročníkem spadajícího do kategorie přípravek Michala Hoška. Ten se ovšem závodníků o dva roky starších nezalekl a skvělým provedením si ve druhé serii skočil pro úžasných 451 cm. Nakonec obsadil druhé místo a ve své věkové kategorii dokonce vede republikové atletické tabulky. Ve stejný čas jako předešlé dvě disciplíny začala i koule dívek. Tam se jako osamocená závodnice od nás objevila Kristýna Seidlerová. Jako běžkyně jí tato disciplína moc nesedla, přesto obsadila solidní 9. místo a své 2Kg náčiní vrhla na 5,80m. Další disciplínou na programu byla výška žáků. Tam jsme měli Martina Olšanského. Ten na tomto závodě výrazně zabojoval a zlepšil si osobní rekord o 10cm na hezkých 125cm a tím si skočil i pro 5. místo. Na druhé straně stadionu začaly holky házet kriketový míček. Nejlépe se vedlo Julii Bergmanové, která s výkonem 32,87m dosáhla dokonce na 3. místo. V soutěži jsme měli ještě Petru Melicherovou, která výkonem 26,08 obsadila 7. místo. Dále ještě Vendy Rusou 50,58m na 12. místě a Kačku Hobzovou na 13. místě za 14,08. Poté se začali připravovat kluci na 150m. Tam nás reprezentoval Martin Máša. Ve druhém rozběhu zabojoval, doběhl na druhém místě a s časem 25,69 obsadil celkově slušné 6. místo. Pak přišel na řadu nejkratší sprint holek. Tam jsme měli Kačku Špačkovou a Julii Slámovou. Kačka Běžela 10,01 a Julča 10,57 a skončily na 7 a 8 místě. Po těchto bězích se na rovinku rozestavěly překážky, nad kterými se nejprve předvedly holky. Tam jsme měly hned 3 želízka v ohni- Emmu Pieperovou, Terku Špačkovou a Adélu Slámovou. V prvním běhu nastoupila Emma a nevedla si špatně, když překážky zdolala s časem 12,83 na 4. místě. V druhém rozběhu obsadila Adéla druhé místo, také za slušných 12,65. Ve třetím rozběhu se za bloky postavila Terka. Ta předvedla nejlepší výkon z našich, když svůj rozběh vyhrála s časem 12,34. Celkové poedí bylo následující: Terka 3. Adéla 6. a Emma 8. Pak překážky patřily hochům. V nich o dobré umístění bojoval Michal, který si z dálky přinesl výborné 2. místo. Ani zde se nenechal zahanbit a přestože překážky běžel poprvé, svůj rozběh vyhrál a čas 11,28 ho umístil na 3. místo. Zároveň s rukama začala výška holek, kam z 60m přešli Julča s Kačkou. Bohužel holky dorazily pozdě, když už se skákala výška 110cm. Tu se podařilo zdolat jen Kačce. Ta poté přidala ještě 5 cm a s výkonem 115cm skončila 6. Mezitím si holky z 60m př. začaly rozměřovat rozběhy v dálkařském sektoru. Tam se v soutěži nejlépe dařilo Adéle, které za solidních 420cm brala 3. místo. Na 5. místě se umístila Emma s výkonem 393. Terce dálka bohužel moc nevyšla a skončila na 10. místě s výkonem 345cm. Martin Máša se po celkem dobrém výkonu na 150m přesunul na kouli, kde mu to bohužel moc nesedlo a s výkonem 3,94m skončil 11. Na nejkratším sprintu kluků se v 1. rozběhu představil Martin, značně povzbuzen z výšky. 60m mu nevyšlo podle jeho představ, přesto se s časem 9,23 umístil na 5. místě. Poté se startovní bloky přesunuly na značku 150m a s nimi i holky z koule. Kristýna startovala v běhu č. 4, kde doběhla druhá a za 24,38 se stejně jako v kouli umístila na 9. místo. A na konec celého dne byly přichystány běhy na 600m mladších žákyň. Všechny 4 holky byly v 1. běhu. Nejlépe doběhla Petra- 2:12,56- celkem 6. za ní Kačka 2:16,19- 9 Vendy 2:32,08- 12. a Julča 2:37,73- 13. místo.

Celkem jsme obsadily 5. místo, což znamenalo značnou ztrátu. Bylo to hlavně díky tomu, že nedorazilo několik závodníků. Stále ještě držíme 3. místo, ale bodově se na nás dotáhly a o místo se dělíme ještě s Mazurskou a Novoborskou. Určitě máme na víc.