Nenechte se klamat názvem, jde pouze o Přebor Karlovarského kraje a ani název za pomlčkou není správný, protože o otevřené přebory se rozhodně nejednalo. Ony celé tyto závody byly ve znamení zmatku. Ale nakonec jsme se vším prokousali a k vidění byly i pěkné výkony.
Zde se nás zatím sešlo nejvíc ze všech halových závodů. Ve výsledcích se objevilo celkem 13 jmen z Radotína. Jak už bylo předestřeno, tyto závody byly plné zmatků. Začalo to tím, že byl posunut časový pořad ke konci až o 2 hodiny. Přesto začínající disciplíny, mezi kterými byla i koule, začaly ve slibovaný čas. A právě na kouli se představil náš Honza Sirotek. Tentokrát se mu moc nedařilo a jako nejlepší výkon si zapsal 7,13m. V čas odstartovaly i běhy na 60m mladších žákyň, kde byly i Kačka s Terkou Špačkovy společně s Adélou Slámovou. A výsledky byly následující: Adéla 9,61; Terka 9,83 a Kačka 10,48. Po mladších holkách nastoupili mladší kluci a naši David Polák a Martin Máša. Kluci běželi ve stejném rozběhu, ve kterém David s časem 10,17 porazil Martina s časem 10,37 a vylepšil si výkon na této trati. Pro Martina to byla premiéra na této trati. Další zastoupení jsme měli v běhu starších žáků, kteří už nastupovali s tři čtvrtě hodinovým zpožděním, ale s tím se stačil Dominik Dlouhý vypořádat. Jeho čas v cíli se zastavil na výborných 7,84, což je jeho další pokoření maxima. Prostor na krátkém sprintu dostala i přípravka. Mezi kluky se nejlépe prosadil Michal Hošek, který se s časem 8,94 postaral nejen o nejlepší výkon ve své kategorii, ale dostal se dokonce na 2. místo letošních tabulek. Ani Adam Provazník se nenechal zahanbit, když zaběhl 9,57 a v tabulkách je zatím na 11. místě. S kluky běžel ještě o rok mladší Alexandr Polák a to za 10,63. Krom nejmladších kluků běžely i nejmladší holky, tedy ročníky 2001 a 2002. I zde jsme měli trojí zastoupení. Kristýna Seidlerová, Vendula Rusá a Julie Slámová. Až na Kristýnu to pro holky byla premiéra na závodech. Tyto zkušenosti dokázala Kristýna prodat a jako jediná z našich děvčat prolomila hranici 10s s časem 9,99. Vendy doběhla ve svém rozběhu třetí s časem 10,38 a Julča finišovala za 10,84. Kačka Špačková se sestrou Terkou nastoupily k dálce, která již začínala s hodinovým zpožděním. Holky se v sektoru trochu trápily, přesto si zapsaly obě platný pokus. Kačka skočila 3,23m a Terka 3,37m. To bohužel byla poslední disciplína na které se ten den holky představily, přestože byly přihlášeny k běhu na 600m. Kvůli stále vzrůstajícímu zpoždění tento běh nestíhaly. Mezitím se již připravovaly běhy na 300m, které slibovaly kvalitní podívanou. Na tyto závody přijeli i juniorští reprezentanti z Polska a chtěli zde překonat národní rekord v této kategorii právě na 300m, který byl 34,30s. A zde se opět projevily zmatky provázející celé závody. Polským závodníkům, kteří již čekali na start disciplíny, byl již dán pokyn k svléknutí do běžeckých dresů, přestože ještě nebyla připravena kamera, která byla přenesena z cíle 60m do cíle na ovále. To trvalo přibližně 5 min, takže když konečně zahraniční závodníci odstartovali za mohutného povzbuzování všech přítomných v hale, nepovedlo se jim svůj cíl splnit. Nejlepší Polák zaostal o půl vteřiny za rekordem. Přesto bylo k vidění velmi slušných 34,96s. Po třístovkách nás zajímaly závody na 600m. Ty již měly zpoždění více jak hodinu a půl. Jako první se zde představila nejmladší kategorie hochů. V té jsme měli několik žhavých tělísek. Nejlépe si opět vedl Michal Hošek, který svůj rozběh vyhrál s časem 1:58,62 a celkově skončil druhý. Na Michalova záda dýchal Adam Provazník, který se s časem 2:03,47 umístil na třetí místo. Konečný čas 2:12,35 znamenal pro rok mladšího Sašu 10. místo. Pak přišla řada na děvčata, mezi nimiž bylo i naše trio z šedesátky- Julča, Kristýna a Vendy. V cíli nakonec Vendy porazila Kristýnu o pouhých 20 setin sekundy (Vendy- 2:27,01; Kristýna- 2:27,21). Hned v závěsu za nimi dobíhala Julča a s časem 2:28,69 se od holek nenechala zahanbit. Na stejně vzdálenou trať se vydaly ještě žákyně mladší, ve kterých o dobrý čas bojovala naše Adéla Slámová. Závod rozeběhla rozvážně a držela se ostatních soupeřek. V cílové rovince našla nejvíce sil a v drtivém finiši stačila předběhnout ještě tři soupeřky a tím se umístila na 5. místě. Oproti původnímu plánu přišly na řadu běhy na 150m. Ve starších žácích Byl na svůj závod připraven i Dominik a k osobáku na 60m chtěl přidat i ten na 150m. Ve druhém rozběhu se dlouho přetahoval o prvenství, ale v posledních metrech dokázal ještě zabrat a své soupeře porazit. Vytvořil si zde další osobní rekord s hodnotou 19,12. A konečně po několika hodinách čekání přišla řada i na Davida Poláka. Jeho 1000m bylo posunuto asi o 2h. Po dlouhém čekání se na něm projevovala únava. Přesto zaběhl celkem slušných 3:43,86.
Rád bych poděkoval všem rodičům, za to, že si udělali čas a děti na závody dopravili, ale i za trpělivost při nekonečném čekání.