pondělí 20.2.2012

Na tyto závody jsme se sešli v 8-mi členném složení. Tentokrát jsme již stačili přijít na závody včas, takže vše proběhlo bez větších komplikací (že jo, Karle :-D). Závody se konaly v příjemném prostředí haly ve Stromovce.
Běžeckou složku závodů zahájily běhy na 60m překážek, kam se mezi ostatní závodníky zařadil Radim Pišl a bez jakékoli tréninkové přípravy se zapsal slušným časem 11,55. Z technických disciplín začaly ve stejnou dobu skoky do dálky. Výkonem 3,80m se prezentoval Martin Olšaský. Karel Štolfa skočil 4,16m, což je hodně pod jeho schopnosti, ale zase to byl jeho první ostrý start v dálce, což ho částečně obhajuje. Dominik dlouhý nedokázal navázat na výkony ze Strahova, když skočil pouhých 4,48m. Kdo na své výkony navázal, ale ne zrovna v dobrém, byl Míra Plachý, který si po 3 přešlapech opět nezapsal platný pokus. Přihlášen byl ještě Jan Sirotek, který si ovšem při rozcvičení začal stěžovat na bolest ve stehni, takže do závodu nenastoupil a šel se připravovat na kouli. V té se představil ještě s Lukášem Svobodou a Davidem Polákem. Honza předvedl svůj standard výkonem 7,52m, Lukáš hodně zaostal za svým osobním maximem ze Strahova, když vrhl pouhých 6,75. David se s koulařským sektorem teprve seznamoval, takže je jeho 5,38m běžný výkon pro začátečníka, zvláště když David je hlavně běžec než vrhač. Mezitím se uprostřed rozeběhly závody na hladkých 60m. Zde se z našich představili téměř všichni, co dorazili na závody. Hned v prvním běhu nastoupili Dominik s Radimem. Radim zaběhl 9,08, ale určitě má na to, tento čas letos ještě hodně stlačit pod 9s. Dominik zde zaběhl 7,94, což je jeho osobní maximum. Ve čtvrtém rozběhu se vedle sebe postavili Karel a Lukáš, který si odeběhl z dálky. Karel celkem překvapil s časem pod 9s, konkrétně 8,98. Lukáš doběhl za 9,53. Naši zbylí 3 borci se představili v 6. běhu. a z těch si nejlépe vedl Martin Olšanský, který zaběhl 9,50s. S časem 10,23 se do výsledků zapsal Míra, který předběhl Davida s časem 10,49. Už jen 3 naši odvážlivci se postavili na start 300m. Do druhého rozběhu byl zařazen Dominik, který s vypětím všech sil doběhl za 43,98 se slovy, že tohle už nikdy nepoběží. V dalším rozběhu dobíhal Radim s časem 49,70. V rozběhu číslo 4 měl nastoupit Martin, ale protože přeslechl své zařazení do běhu, start promeškal. Naštěstí se našlo místo ještě ve 14 rozběhu, takže o svůj příděl laktátu nepřišel a ještě zaběhl slušných 51,21. Toto složení by se mohlo objevit i na Přeborech Prahy ve štafetě 3x300m.