sobota 24.5.2008

Naši atleti nezahálí a velmi dobře se účastní závodů v nové dráhové sezoně 2008. Po tvrdé zimní halové přípravě se dostavují první úspěchy a vše nasvědčuje tomu, že tato sezona by mohla být velmi úspěšná. Novou dráhovou sezónu otevřel závod v Jihlavě, kde naše barvy hájil Martin Pěkný, který nastoupil na trať 300m. Cíl proťal s časem 39.13s a o necelou jednu vteřinu zaostal za svým dosavadním maximem z loňska, které je 38.23s.

Jako další závod s Radotínskou účastí byl 10-ti kilometrový silniční běh Praha-Brandýs, kterého se zúčastnil Milan Prouza. Ten celou trať běžel na čele závodu, před ním byl už jen pořadatelský vůz s policií. Po proběhnutí cílové pásky se mohl těšit ze zlaté medaile a výborného času 35:59 min. Po tomto výkonu jej bohužel z dalšího závodění vyřadilo na kratší dobu zranění.

Filip a Dan Kocourkovi s Tomášem Jindrou se zúčastnili 1. Veřejných závodů v Praze. Všichni tři běželi trať 60m. Tomáš si časem 7.83s potvrdil dobré výkony z haly. Dan si zlepšil osobák z loňských 8.53s na 8.43s a Filip z 8.72s na 8.37s.

5. května byly závody v Edenu, kterých se zúčastnil Martin Pěkný. Postavil se na trať 60m a 150m. 60m zaběhl za 7.57, čímž o 7 setin sekundy zaostal za svým letošním maximem z haly. Na 150m zaběhl čas 18.03s.

Na závodech 8. května na Děkance jsme se sešli v hojném počtu v sestavě: Tomáš Jindra, Dan Kocourek, Filip Kocourek, Petr Dubský, Michal Pilík, Martin Pěkný a Martin Mrňous. K vidění zde byly skvělé výkony našich atletů. Na trať 60m se postavili Dan, Filip a Tomáš. Dan si zlepšil osobák na 8.29s, Filip běžel 8.38s a Tomáš si zde zaběhl osobák 7.74s. Další skvělý výkon ho čekal na trati dlouhé 100m, kterou běžel poprvé a proletěl ji za 12.11s. Porazil i Michala Pilíka, který doběhl za 12.35s. Na stejné trati změřili své síly i  Martin Pěkný, Martin Mrňous a Dan a Filip Kocourkovi. Nejrychlejší byl Martin Pěkný, který běžel 11.92s. Osobák si zde zaběhl Martin Mrňous. Jeho výkon byl 12.50s. Bratři Filip a Dan tuto trať běželi poprvé. Dan běžel za 13.15s a Filip za 13.19s. Na trati 500m se představil Petr Dubský. I když 30m před cílem to vypadalo, že závod vůbec nedokončí, po překročení cílové čary se mohl radovat z času 1:14.97 min. Na hod oštěpem, o hmotnosti 800g, nastoupil Tomáš Jindra. Ten po 1. pokusu v soutěži nepokračoval kvůli bolesti v rameni. I tak hodil 33,84m, čímž o dva a půl metru zaostal za svým maximem. Určitě od něj ještě v průběhu sezony uvidíme výkony přesahující jeho osobák. Tento atletický den uzavřel běh na 300m, kde běžel Martin Pěkný. Jeho čas byl 39.18s.

13. května se v Edenu konaly závody družstev juniorů a juniorek. V barvách PSK Olympu Praha se představil náš atlet Petr Dubský, který je v Olympu na hostování. Postavil se na start závodu na 800m juniorů. Jeho čas činil 2:13.97, čímž si vylepšil osobní rekord o 6 vteřin.

Mimo dráhu se naši atleti účastní i přespolního seriálu závodů v Běhu do kopců v Praze a okolí. Účastní se jich Milan Prouza a Petr Dubský. Petr obhajuje loňské celkové 3. místo a Milan dokonce 1. Po 5-ti závodech je Milan průběžně na 2. místě a Petr na místě 3. Ale na konci může být vše úplně jinak, protože před sebou mají ještě 15 závodů zahrnutých do této soutěže.

Všem našim atletům gratulujeme k dosavadním výkonům a do dalších závodů jim přejeme hodně sil, energie i pověstného štěstí. Sportu zdar!

neděle 25.5.2008 v 22:31